1. Položte si misku na dlaň ruky, je na Vás na ktorú. Dlaň mierne pokrčte, aby sa miska pri hre tlakom paličky neposúvala. Nedržte misku za bočnú stenu, pretože by ste si sami blokovali vibrácie a tým aj zvuk tibetskej misky.
2. Uchopte do ruky paličku, akoby ste držali veľkú ceruzku alebo pero. S paličkou pomaly začnite prechádzať po obvode misky. Pre vyrovnaný zvuk je dôležité zachovať rovnaký tlak na okraj misky a tiež rovnakú rýchlosť. S tlakom aj rýchlosťou môžte experimentovať. Pri menších miskách niekedy pomôže, najprv rozohrať misku úderom a až potom začať po obvode. Pri veľkých misách netreba niekedy ani krúžiť po celom obvode, stačí asi tretina obvodu a pohyb tam a späť. Po pár minútach by Vám to malo ísť bez problémov.
Fontánu v miske vytvoríte ako v kroku č.2 - čiže naplníte misku vodou, stačí do polovice a začnete krúžiť, ideálne pálkou potiahnutou kožou. Niekedy sa vytvorí fontána po pár sekundách a niekedy po dlhšej dobe. Vytvoriť fontánu však môže byť občas problém najmä pri menších misách približne do 15 cm priemeru, kde sa nevytvárajú dostatočne silné vibrácie na to aby vytvorili fontánu. Aj pri väčších misách možno bude potrebné na okraje misy zatlačiť trochu väčšou silou.
Tu je názorné video z kanálu na Youtube